Wiadomości

Policjant czujny także po służbie

Data publikacji 19.08.2023

O tym, że policjantem jest się zawsze, nie tylko podczas służby, przekonał się 37-letni włocławianin. Funkcjonariusz ruchu drogowego z Włocławka zauważył w czasie wolnym od służby mężczyznę, który na jednej ze stacji paliw w centrum miasta zabrał z półki alkohol i wyszedł nie płacąc za niego. Policjant od razu zareagował. Ruszył w pościg za mężczyzną, którego wkrótce zatrzymał i odzyskał skradziony towar.

Wielokrotnie już informowaliśmy o zatrzymaniu sprawców kradzieży przez włocławskich policjantów w czasie wolnym od służby. Do kolejnej tego typu sytuacji doszło w miniony poniedziałek (14.08.2023) w centrum miasta. Funkcjonariusz ruchu drogowego z Włocławka sierż. Mateusz Gajewski tankował wówczas prywatne auto na jednej ze stacji paliw. Gdy płacił za paliwo, zauważył mężczyznę, który zabrał z półki alkohol i nie płacąc za niego pośpiesznie wyszedł.

Funkcjonariusz od razu zareagował i po krótkim pościgu pieszym zatrzymał mężczyznę. O zdarzeniu powiadomił też policjantów pełniących służbę, którzy następnie zajęli się 37-latkiem. Odzyskany przez policjanta towar trafił do dalszej sprzedaży, a mężczyzna wytrzeźwiał mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu i nie uniknie odpowiedzialności.

 

Powrót na górę strony