Aktualności

Kropelka do kropelki i zawiązał się Klub Honorowego Dawcy Krwi

Data publikacji 18.01.2017

We włocławskiej komendzie policji zawiązał się Klub Honorowego Dawcy Krwi. To inicjatywa policjantów i pracowników policji, którym leży na sercu pomoc potrzebującym najcenniejszego daru- krwi. Już wkrótce uczestniczyć będziemy w akcji „Łączy nas krew, która ratuje życie”.

Wiele razy włocławscy policjanci, pracownicy policji włączali się w różne akcje oddawania krwi. Nie miało znaczenia, że akcja kierowana była dla konkretnej osoby, czy też ogółu. Najważniejsze było to, że zawsze znalazły się osoby chętne do tego, aby podzielić się tym, co najcenniejsze- własną krwią.

Takie przedsięwzięcia podsunęły pewien pomysł, aby utworzyć w naszym środowisku Klub HDK. Wiele osób z ochotą podjęło ten pomysł i stało się, klub powstał.

Wczoraj (17.01) na kolejnym już spotkaniu powołany do życia został zarząd klubu HDK PCK przy Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku.

Klubowicze, i oczywiście wszyscy chętni, już w najbliższy piątek (20.01) wezmą udział w akcji oddawania krwi pn.”Łączy nas krew, która ratuje życie”.

Ambulans znajdować się będzie przy Urzędzie Miasta Włocławek w godz.12.oo-16.3o.

Pamiętajmy! Bycie honorowym krwiodawcą daje najważniejszą z satysfakcji- osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku i okazania pomocy potrzebującym.

W końcu nie każdy może na co dzień przyczyniać się do ratowania ludzkiego życia!!

Powrót na górę strony