Aktualności

Honorowi dawcy krwi z włocławskiej komendy podzielili się najcenniejszym darem

Data publikacji 25.07.2017

W ramach obchodów Święta Policji honorowi dawcy krwi z włocławskiej komendy zorganizowali akcję krwiodawstwa. Jej celem było podzielenie się z potrzebującymi najcenniejszym darem. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali mieszkańcy naszego regionu. W wyniku piątkowej akcji mundurowi zebrali ponad 10 litrów krwi.

Każdy funkcjonariusz w swej codziennej służbie spotyka się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. Policjanci i pracownicy włocławskiej komendy wiedzą, że często w ratowaniu życia liczy się każda kropla krwi. Dlatego też, działający od stycznia przy komendzie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował kolejną, trzecią już akcję krwiodawstwa.

W piątek (21.07.17) przed budynkiem włocławskiej policji parkował specjalny ambulans udostępniony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszyscy, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka mogli tu podzielić się najcenniejszym darem.

W akcji wzięli udział nie tylko  mundurowi. Jak zawsze mogliśmy liczyć na ofiarność włocławian, którzy licznie zgłosili się do mobilnego punktu poboru krwi. W przedsięwzięcie zaangażował się również zawodnik klubu Anwil Włocławek pierwszy rozgrywający drużyny Rottweilerów Kamil Łączyński.

W ciągu 4-godzinnej akcji zgłosiło się aż 29 honorowych dawców, z których krew mogły oddać 23 osoby. Dzięki ludziom dobrego serca policjanci zebrali ponad 10 litrów krwi.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Powrót na górę strony