Aktualności

Polała się krew od włocławskich służb mundurowych oraz mieszkańców

Włocławskie służby mundurowe wspólnie z mieszkańcami oddali prawie 12 litrów krwi w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania Niepodległości”. Organizatorem zbiórki był Klub HDK przy włocławskiej Policji, Straż Pożarna, Służba Więzienna i Straż Miejska oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Inicjatorami wspólnego oddawania krwi tak bardzo potrzebnej do ratowania ludzkiego życia były wszystkie służby mundurowe z Włocławka. To właśnie funkcjonariusze niosąc pomoc przy różnego typu zdarzeniach mają świadomość jak cennym darem jest oddanie krwi innym potrzebującym. Akcja poboru krwi odbyła się 22 listopada 2018r. w pomieszczeniach komendy Policji, gdzie klubowicze HDK przy KMP we Włocławku i pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy przygotowali dla oczekujących na pobranie krwi słodki poczęstunek. Poza grupą policjantów i pracowników Policji, w akcji wzięli udział funkcjonariusze straży pożarnej, służby więziennej, straży miejskiej oraz mieszkańcy Włocławka.

Podczas akcji udało się zebrać prawie 12 litrów krwi, za co wszystkim darczyńcom dziękujemy. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że wspólna inicjatywa oddawania krwi na potrzeby ratowania życia i zdrowia innej osoby będzie kontynuowana.

Powrót na górę strony