Aktualności

I miejsce policjantów z Włocławka w zawodach kwalifikowanej pierwszej pomocy

Włocławscy policjanci ruchu drogowego zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które zorganizowane zostały w Śmiłowicach. Impreza miała na celu podnoszenie kwalifikacji w udzielaniu pierwszej pomocy wśród osób na co dzień zajmujących się ratowaniem ludzkiego życia.

W sobotę (09.06.2018) na terenie Parku w Śmiłowicach (gm. Choceń) zorganizowane zostały zawody w kwalifikowanej pierwszej pomocy. Do rywalizacji stanęło 9 drużyn z miasta i powiatu m.in. strażacy, wopr-owcy, harcerze i policjanci. Założeniem imprezy było podnoszenie umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wymiana doświadczeń pomiędzy rywalizującymi ze sobą drużynami. Dla każdej z ekip zadania były takie same i polegały na wykonaniu czynności w realistycznej scence do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Scenki dotyczyły m.in. upadku z wysokości , ranienia nożem, zatrucia się tlenkiem węgla, a przy każdej z nich był specjalista, który bacznie obserwował uczestników i notował wszystkie wykonywane przez nich czynności ratujące życie.  

Emocje i rywalizacja w sportowej atmosferze towarzyszyła uczestnikom zawodów do ostatniej chwili. Wszystkie drużyny wykazały się dużym profesjonalizmem, ale najlepszy okazał się policyjny zespół, któremu serdecznie gratulujemy. Zwycięska ekipa w składzie st. sierż. Maja Szcześniak, st. post. Magdalena Kmieć, st. sierż. Krzysztof Sadowski i st. post. Ireneusz Sekretarski oprócz dyplomu i pucharu wygrała też specjalistyczny stelaż do zabezpieczania kręgosłupa. Sprzęt będzie wykorzystywany przez mundurowych z Włocławka podczas zdarzeń drogowych. 

Udział naszej drużyny w zawodach możliwy był dzięki wsparciu Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KMP we Włocławku, który pokrył koszty związane z ich uczestnictwem w rywalizacji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.32 MB)

Powrót na górę strony