Aktualności

Pierwszy Zastępca Komendanta pogratulował bohaterskiej postawy policyjnemu emerytowi

Szybko i profesjonalnie udzielona przez sierż. szt. (w st. sp.) Ryszarda Szczepańczyka pomoc mężczyźnie, który upadł i doznał urazu, zapobiegła tragedii. Tak godnej naśladowania postawy pogratulował dziś policyjnemu emerytowi Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku mł. insp. Jarosław Stocki.

Do sytuacji doszło w minioną sobotę (06.08.22) na stadionie piłkarskim we Włocławku. Schodzący z trybun mężczyzna potknął się i upadł, doznając urazu głowy. Na szczęście w pobliżu przebywał emerytowany funkcjonariusz włocławskiej komendy policji sierż. szt. (w st. sp.) Ryszard Szczepańczyk.

Widząc, że poszkodowany mocno krwawi, ma problemy z oddychaniem i potrzebuje natychmiastowej pomocy, bez chwili wahania ruszył na ratunek.  Sprawnie udrożnił drogi oddechowe, a następnie kontrolował funkcje życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Tak profesjonalnie przeprowadzonej akcji ratowania ludzkiego życia pogratulował dziś (08.08.22) policyjnemu emerytowi Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku mł. insp. Jarosław Stocki. Komendant podziękował sierż. szt. (w st. sp.) Ryszardowi Szczepańczykowi za gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i podkreślił, że jest to postawa godna naśladowania.

Powrót na górę strony