Wiadomości

Podsumowanie działań „ROAD SAFETY DAYS” na włocławskich drogach

Data publikacji 22.09.2021

Policjanci z Włocławka włączyli się w akcję „ROAD SAFETY DAYS” (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). Jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zredukowanie liczby rannych i śmiertelnych ofiar wypadków.

Wczoraj, 21 września, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja „ROAD SAFETY DAYS”, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Wzięli w niej udział również funkcjonariusze włocławskiego wydziału ruchu drogowego.

Policyjnym działaniom przyświecała „wizja zero”, czyli zero osób ciężko rannych i śmiertelnych ofiar wypadków komunikacyjnych w tym dniu. Podczas prowadzonych kontroli policjanci apelowali o rozsądek na drodze i stosowanie się do przepisów.

Cel wczorajszego „ROAD SAFETY DAYS” został osiągnięty - tego dnia policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. Warto jednak, aby użytkownicy dróg codziennie, a nie tylko jeden dzień w roku, pamiętali o tym, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od nich samych, od tego czy będą odpowiedzialni i będą przestrzegać przepisów.

  • Policjanci podczas działań na drogach zgodnie z komunikatem
  • Policjanci podczas działań na drogach zgodnie z komunikatem
  • Policjanci podczas działań na drogach zgodnie z komunikatem
Powrót na górę strony