Wiadomości

Akcja „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” na włocławskich drogach

Data publikacji 01.10.2021

Dzisiaj (01.10.2021) w godzinach porannych włocławscy policjanci przeprowadzili na drogach powiatowych i gminnych akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Głównym jej założeniem było zwrócenie uwagi pieszych i rowerzystów na to jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w czasie słabej widoczności oraz pory nocnej.

Pieszych i rowerzystów, w przeciwieństwie do osób przemieszczających się pojazdami, nie chronią żadne zabezpieczenia. Zapewnienie im bezpieczeństwa, to jedno z priorytetowych zadań policji. Dlatego też włocławscy policjanci ruchu drogowego w godzinach od 6:00 do 9:00 przeprowadzili akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

 

Mundurowi podczas akcji przypominali pieszym i rowerzystom o noszeniu elementów odblaskowych, a także wręczali osobom nie posiadającym takich elementów opaski odblaskowe.  Trzeba pamiętać, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, każdy pieszy poruszający się drogą od zmierzchu do świtu poza terenem zabudowanym musi posiadać w widocznym miejscu element odblaskowy.

 

Pamiętajmy, że oprócz policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach, to my sami musimy o nie zadbać. Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, używajmy odblasków, dzięki temu zwiększymy swoje bezpieczeństwo!

Powrót na górę strony