Wiadomości

Pięciu kierowców utraciło prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym

Data publikacji 21.03.2022

Włocławska „drogówka” zatrzymała prawa jazdy pięciu kierującym, którzy znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. To jednak nie jedyne konsekwencje jakie wyciągnęli mundurowi za zbyt szybką jazdę - kierowcy ukarani zostali również wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego, w tym z grupy SPEED każdego dnia kontrolują zachowanie kierowców na drodze. Szczególnym nadzorem objęte są odcinki dróg w terenie zabudowanym, gdzie najczęściej pojawiają się piesi i rowerzyści. Niestety, pomimo licznych apeli  o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą ograniczenia prędkości.

Przez dwa dni weekendu (19-20.03.2022) mundurowi wyciągnęli konsekwencje prawne wobec pięciu kierujących, którzy zlekceważyli przepisy o dozwolonej prędkości. Wśród nich znalazł się niechlubny rekordzista, który przekroczył prędkość o 79 km/h w obszarze zabudowanym. Do zdarzenia doszło w sobotę (19.03.22) w miejscowości Kruszynek, gdzie policjanci z grupy SPEED zmierzyli prędkość poruszającego się fiata. Okazało się, że 55-letni kierowca miał na liczniku 129 km/h na obowiązującej go „pięćdziesiątce”. Za tak znaczne złamanie przepisów o prędkości na kierowcę nałożono mandat w wysokości 2 500 złotych oraz punkty karne.

Również pozostali kierujący ukarani zostali za zbyt szybką jazdę mandatami i punktami karnymi. Ponadto każdy z nich za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym stracił na najbliższe 3 miesiące prawo jazdy.

 

Powrót na górę strony