Wiadomości

Działania „NURD” we Włocławku i powiecie

Data publikacji 12.04.2022

Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili na drogach miasta i powiatu włocławskiego działania kontrolno-prewencyjne „NURD”. Policjanci zwracali uwagę na to jak kierowcy zachowują się względem pieszych i rowerzystów, a także czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów drogowych.

Wczorajsze (11.04.2022) działania  „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” trwały w godzinach od 6.00 do 22.00. Policjanci sprawdzali w tym czasie czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów związanych z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. To właśnie ta grupa podczas zdarzeń drogowych narażona jest na najpoważniejsze obrażenia z uwagi na brak takich jak np. poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa, które są wyposażeniem aut.

Mundurowi zwracali uwagę na to jak zachowują się kierowcy względem pieszych, ale też czy piesi i rowerzyści stosują się do przepisów i czy odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze. Efektem działań było ukaranie 83 uczestników ruchu mandatami karnymi za wykroczenia drogowe, głównie za prędkość i  nieprawidłowe zachowanie w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów.

W czasie tych działań mundurowi sprawdzali trzeźwość każdego uczestnika ruchu drogowego. Niestety wśród nich znalazło się 3 rowerzystów, którzy jechali po drodze mając w organizmie niedozwoloną ilość alkoholu. Każdy z nich za prowadzenie swojego jednośladu w stanie nietrzeźwości został ukarany przez policjantów ruchu drogowego mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.  

  • Policjant stojący przy radiowozie podczas działań na drodze
  • Policjant stojący przy radiowozie podczas działań na drodze
Powrót na górę strony