Wiadomości

Policjanci rozmawiali z Seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.05.2022

Policyjni profilaktycy wraz z dzielnicowymi gościli w Dziennym Domu Pobytu SENIOR+ w Świątkowiźnie, gdzie rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Podczas spotkania mundurowi przybliżyli zagadnienie przemocy w rodzinie oraz sposoby reagowania na tego typu zjawisko i inne potencjalne zagrożenia, np. działania oszustów.

W miniony poniedziałek (09.05.2022) policyjni profilaktycy i dzielnicowi z rewiru w Fabiankach udali się do Dziennego Domu Pobytu SENIOR+ w Świątkowiźnie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie Seniorów i sposobach unikania zagrożeń.

W czasie spotkania Seniorzy wysłuchali między innymi prelekcji o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Usłyszeli również o tym, jak nie paść ofiarą oszustów, którzy mogą podszywać się pod „wnuczka”, czy „policjanta”. Mundurowi uczulili również starsze osoby, aby zawsze weryfikowały rozmówcę i nie klikały w załączone do wiadomości linki. Seniorzy otrzymali także ulotki prezentujące metody działania oszustów i złodziei oraz sposoby zabezpieczania się przed poczynaniami przestępców.

Powrót na górę strony