Wiadomości

Włocławscy policjanci podczas akcji „Bezpieczny pieszy”

Data publikacji 06.07.2022

Policjanci z włocławskiej „drogówki” podczas wojewódzkich działań „Bezpieczny pieszy” zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Sprawdzali zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, jak również prawidłowość poruszania się niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, to osoba, która podczas zdarzenia drogowego nie jest chroniona żadnymi systemami bezpieczeństwa. Na przejściu dla pieszych powinna ona czuć się bezpiecznie, dlatego też podczas wczorajszych (05.07.2022) działań policjanci kontrolowali bezpieczeństwo w rejonie takich miejsc.

W czasie działań mundurowi ujawnili 5 wykroczeń pieszych i 24 przewinienia kierowców. Głównymi błędami pieszych było przechodzenie w miejscach niedozwolonych i niestosowanie się do sygnałów świetlnych. Natomiast wśród kierowców mundurowi ujawnili wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych, nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem w celu umożliwienia pieszemu przejścia przez jezdnię.      

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego zależy od nas samych, więc stosujmy się do obowiązujących przepisów drogowych.  

Powrót na górę strony