Wiadomości

Półkolonie we włocławskiej komendzie

Data publikacji 07.07.2022

Policjanci włocławskiej komendy gościli grupę dzieci uczestniczących w półkoloniach. Uczniowie zwiedzili budynek komendy i obejrzeli policyjny sprzęt. Policjanci wprowadzili młodych gości w tajniki pracy policyjnej i przeprowadzili pogadankę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wczoraj (06.07.2022) włocławską komendę odwiedzili uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Bricks4Kidz Włocławek. Policyjny profilaktyk st. asp. Ewelina Reszczyńska oprowadziła dzieci po terenie jednostki i pokazała codzienną pracę stróżów prawa. Z kolei funkcjonariusz ruchu drogowego zaprezentował policyjny motocykl oraz elementy wyposażenia funkcjonariusza na służbie.

Uczestnicy podczas wizyty wcielili się również w rolę detektywów i przy pomocy teczki kryminalistycznej zbierali ślady linii papilarnych.

Największą atrakcją jak zawsze podczas takich spotkań w komendzie była wizyta u czworonożnych policjantów, czyli psów służbowych, które zaprezentowały kilka sztuczek i pokazały jak współpracują ze swoim przewodnikiem.

Podczas wycieczki mundurowi przypomnieli młodzieży szkolnej o ich bezpieczeństwie w domu, na podwórku czy podczas wypoczynku nad wodą. Dzieci nie tylko uważnie słuchały, ale też chętnie zadawały pytania. Życzymy im miłego i bezpiecznego wypoczynku!

  • Znak informujący o akcji. W kole ratowniczym napis Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  • Dzieci podczas wizyty w komendzie. Dzieci stojące przy policyjnym motocyklu.
  • Dzieci podczas wizyty w komendzie. Dzieci stoją przy policyjnym motocyklu
  • Dzieci podczas wizyty w komendzie. Dzieci stoją tyłem na placu, gdzie policjant wraz z psem służbowym pokazuje sztuczki
  • Dzieci podczas wizyty w komendzie. Dzieci stoją przodem, a przed nimi siedzi policjant z psem słuzbowym
  • Dzieci podczas wizyty w komendzie. Dzieci siedzą w pomieszczeniu. Policjantka stoi tyłem i na szybie zabezpiecza ślady
  • Dzieci podczas wizyty w komendzie. Dzieci siedzą przy stole. Policjantka pokazuje dzieciom jak zabezpiecza się ślady
Powrót na górę strony