Wiadomości

Praktyczna lekcja bezpieczeństwa na drodze

Data publikacji 19.09.2022

Policjantka ruchu drogowego i dzielnicowy spotkali się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” z uczniami Szkoły Podstawowej w Chodczu. Podczas spotkania mundurowi nie tylko opowiedzieli, ale też pokazali na lekcji w terenie, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Od początku roku szkolnego trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w drodze na zajęcia i z powrotem. W ramach tych działań mundurowi nie tylko patrolują drogi w pobliżu placówek oświatowych, ale też spotykają się z dziećmi i młodzieżą podczas pogadanek.

Tym razem policjantka ruchu drogowego i dzielnicowy odwiedzili uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Chodczu. Podczas czwartkowej (15.09.22) lekcji z mundurowymi dzieci mogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na drogach nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Funkcjonariusze zabrali uczniów w rejon prawdziwego przejścia dla pieszych, gdzie pod czujnym okiem policjantów mogli oni wykorzystać wskazówki dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.  Przy okazji mundurowi przypomnieli też o ważnej roli odblasków, które zwiększają widoczność pieszego na drodze.

  • Policjanci ruchu drogowego podczas spotkania z dziećmi
  • Policjanci ruchu drogowego podczas spotkania z dziećmi
  • Policjanci ruchu drogowego podczas spotkania z dziećmi

Pliki do pobrania

  • 346.33 KB
    Policjanci ruchu drogowego podczas spotkania z dziećmi
Powrót na górę strony