Wiadomości

Kontrole autokarów w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2023”

Data publikacji 07.02.2023

Dla uczniów naszego regionu już minął półmetek przerwy zimowej od nauki. Dlatego przypominamy o możliwości kontroli przed wyjazdem stanu technicznego autokaru, a także sprawdzenia czy kierowca posiada uprawnienia i jest trzeźwi.

W pierwszym tygodniu wypoczynku zimowego policjanci w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2023”  przeprowadzili 4 kontrole autokarów przed wyjazdem dzieci i młodzieży na upragniony wypoczynek. Podczas tych działań mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, a także dokonali sprawdzenia trzeźwości kierowców i czy posiadają oni wymagane dokumenty. Kontrole nie wykazały żadnych usterek autokarów i wszystkie dzieci bezpiecznie mogły pojechać w drogę.  

Przypominamy o możliwości kontroli autokaru, które przeprowadzane są przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25, po uprzednim zgłoszeniu.

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 47 753 57 00 lub 47 753 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku. Istnieje możliwość zgłoszenia za pomocą wniosku  o przeprowadzenie kontroli, przesyłając wniosek na numer fax 47 753 57 05 (najlepiej dokonać  zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem).

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest na stronie KMP Włocławek:

Wniosek o sprawdzenie autokaru - RUCH DROGOWY - KMP we Włocławku (policja.gov.pl)

  • Policjant podczas kontroli autokaru
  • Policjant podczas kontroli autokaru
  • Policjant podczas kontroli autokaru
Powrót na górę strony