Wiadomości

Jechali za szybko i utracili prawo jazdy

Data publikacji 17.03.2023

Policjanci włocławskiego ruchu drogowego, w tym grupy SPEED, zatrzymali dwóm kierowcom prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy nie będą mogli wsiąść za kierownicę przez 3 miesiące. Otrzymali też wysokie mandaty i punkty karne.

Policjanci podczas swojej służby podejmują wiele działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu. Wśród tych działań jest także kontrola prędkości, bowiem nadmierna szybkość jest jedną z przyczyn poważnych zdarzeń drogowych.

W środę (15.03.2023) funkcjonariusze ruchu drogowego, wśród których byli także mundurowi z grupy SPEED, zatrzymali dwóm kierowcom prawa jazdy. Powodem zatrzymania tych dokumentów było znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym - o ponad 50 km/h więcej niż pozwalały przepisy.

W pierwszym przypadku 41-letni kierujący oplem w miejscowości Wieniec (gmina Brześć Kujawski) jechał z prędkością 103 km/h na odcinku, gdzie obowiązywała „pięćdziesiątka". Policjanci ruchu drogowego ukarali go więc mandatem karnym w wysokości półtora tysiąca złotych.

Natomiast policjanci z grupy SPEED namierzyli na ulicy Okrzei we Włocławku w rejonie dworca kierującego peugeotem, który na ograniczeniu do 50 km/h jechał 112 km/h. Tym samym 24-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h, dlatego mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości dwóch tysięcy złotych.

Za powyższe wykroczenie mundurowi zatrzymali kierującym prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony