Wiadomości

Areszt tymczasowy za znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 10.11.2023

Włocławscy policjanci zatrzymali 39-latka, u którego znaleźli znaczną ilość narkotyków. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany trafił już na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Włocławka zwalczający przestępczość narkotykową przypuszczali, że 39-latek może posiadać w miejscu zamieszkania niedozwolone substancje. Postanowili więc zweryfikować swoje ustalenia i sprawdzili pomieszczenia użytkowane przez włocławianina.

Okazało się, że mieli rację, bo znaleźli tam podejrzanie wyglądający susz roślinny, który zabezpieczyli do dalszych badań. Wykazały one, że jest to prawie 200 gramów marihuany. Poza narkotykami, kryminalni zabezpieczyli też w mieszkaniu kilka tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do prokuratury. Tutaj usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środka odurzającego oraz udzielenia go innej osobie.

Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd już zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

  • Zabezpieczona przez policjantów marihuana i banknoty
  • Zabezpieczona przez policjantów marihuana i banknoty
  • Zabezpieczona przez policjantów marihuana i banknoty
Powrót na górę strony