Wiadomości

Kierowca nietrzeźwy, a pasażer poszukiwany

Data publikacji 12.12.2023

Policjanci z Włocławka zatrzymali 42-letniego kierowcę forda, który prowadził pojazd mając prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że jego 44-letni pasażer jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Kierowcy za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia, a pasażer już trafił do zakładu karnego.

W niedzielę (10.12.2023) podczas patrolowania Śródmieścia policyjni "wywiadowcy" z Włocławka zwrócili uwagę na mężczyzn jadących fordem, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci zatrzymali auto do kontroli i wtedy wyszedł na jaw powód takiej reakcji.

Badanie stanu trzeźwości 42-letniego kierowcy wykazało, że ma on prawie promil alkoholu w organizmie. Wyszło również na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Dodatkowo okazało się, że jadący z nim 44-letni pasażer jest poszukiwany na podstawie wydanego przez sąd nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Kierującemu za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień. Pasażer natomiast już trafił do zakładu karnego.

Powrót na górę strony