Wiadomości

Odpowie za szereg przewinień na drodze

Data publikacji 30.03.2024

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Okazało się, że 27-latek kierował pomimo braku uprawnień i najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (28.03.2024) około godziny 21.00 na terenie gminy Fabianki. Policjanci ruchu drogowego z Włocławka kontrolowali tam prędkość pojazdów i namierzyli seata, który jechał za szybko. Pomiar wykazał prędkość 80 km/h przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Mundurowi postanowili więc zatrzymać auto do kontroli i dali kierującemu sygnał do zatrzymania.

Ten jednak zignorował polecenie policjanta, przyspieszył i zaczął oddalać się w stronę Włocławka. Mundurowi ruszyli w pościg za seatem. Używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na które kierowca nie reagował i kontynuował ucieczkę. Wkrótce jednak mundurowi go dogonili i udaremnili dalszą jazdę.

Za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec Lipna. Był trzeźwy, jednak wstępne sprawdzenie testerem narkotykowym wykazało, że może być pod wpływem amfetaminy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań w tym zakresie. Na tym jednak nie koniec, bo wyszło również na jaw, że kierował pomimo braku uprawnień.

Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia (29.03.2024) usłyszał zarzut. Za niezatrzymanie się do kontroli, pomimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że zarzut ten zostanie uzupełniony, ale to uzależnione jest od wyników badań krwi kierowcy. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia drogowe.

 

Powrót na górę strony