Wiadomości

Policjanci wzięli udział w konferencji naukowo-szkoleniowej

Data publikacji 20.05.2024

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych zorganizowała 2-dniową międzynarodową konferencję nt. „Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia – implikacje praktyczne do współpracy samorządów, społeczeństwa, służb mundurowych”. Na zaproszenie władz uczelni udział w niej wzięli policjanci z Bydgoszczy i Włocławka, a dzień poświęcony profilaktyce honorowym patronatem objął Komendant Miejski Policji we Włocławku nadkomisarz Robert Murawski.

Od czwartku (16.05.2024) do piątku (17.05.2024) w budynkach Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku trwała VII edycja konferencji naukowo-szkoleniowej. Poświęcona była  ona współpracy pomiędzy samorządami, służbami mundurowymi oraz mieszkańcami w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego.

Pierwszego dnia nastąpiło otwarcie konferencji, w którym uczestniczyła Zastępca Komendanta Miejski Policji we Włocławku nadkomisarz Izabela Ochmańska. Po części oficjalnej przyszedł czas na wystąpienia ekspertów, którzy reprezentując środowiska akademickie, samorządowe czy służby mundurowe wskazywali  różne obszary współpracy pomiędzy nimi.

Z ramienia Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy prelegentem była aspirant Zofia Wrzeszcz, która omówiła zasady funkcjonowania narzędzi stworzonych do wymiany informacji ze społeczeństwem tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji MOJA KOMENDA. Natomiast sierżant sztabowy dr Marcin Wysocki, na co dzień służący w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku, omówił temat związany z misją i zadaniami Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w ramach działań Unii Europejskiej na rzecz zapewnienia praworządności w Kosowie.

Punktem kończącym spotkanie była dyskusja uczestników w panelach, gdzie rozmawiali i wymieniali się w mniejszych grupach swoimi doświadczeniami.

Z kolei w piątek (17.05.2024) na terenie uczelni odbywał się Dzień z Profilaktyką, nad którym honorowy patronat objął Komendant Miejski Policji we Włocławku nadkomisarz Robert Murawski. Zaproszeni uczniowie ze szkół ponadpodstawowych spotkali się w grupach warsztatowych ze specjalistami z policji, straży miejskiej i służby więziennej. Od doświadczonych mundurowych młodzież mogła dowiedzieć się o negatywnych skutkach zażywania środków odurzających, a także poznała podczas ćwiczeń techniki samoobrony umożliwiające obronę przed agresywnym napastnikiem.

To również dobra okazja do zaprezentowania naszej służby i rozmowy ze studentami na temat rekrutacji do Policji. Mamy nadzieję, że takie spotkania pozwalają na dotarcie do różnych grup wiekowych i przekazanie kilku cennych rad profilaktycznych. 

Powrót na górę strony