Wiadomości

Profilaktyka wspólnym celem

Data publikacji 30.05.2015

Uczniowie
z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej mieli okazję posłuchać o agresji
i przemocy z perspektywy osób, które zwalczają niepożądane zjawiska jak i tych,
którzy sami przejawili tego rodzaju zachowania. W tym dniu ...

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej mieli okazję posłuchać o agresji i przemocy z perspektywy osób, które zwalczają niepożądane zjawiska jak i tych, którzy sami przejawili tego rodzaju zachowania. W tym dniu profilaktyczne działanie, były celem zbiorowym.

W ramach merytorycznego wsparcia, specjalista prewencji kryminalnej z KMP we Włocławku, Edyta Olszewska, uczestniczyła w happeningu profilaktycznym, pt.: „Stop agresji i przemocy”, odbywającym się we czwartek (21.05.) w Zespole Szkół nr 3. Tym samym zasiliła grono mówców, którzy zawodowo zajmują się zjawiskami przemocowymi.

Młodzież, dla której została zrealizowana cała inicjatywa, z wypowiedzi specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, sekcji Interwencji Kryzysowej, Klubu Integracji Społecznej, mogli dowiedzieć się czym jest agresja, w jaki sposób jest przejawiana,  jak sobie z nią indywidualnie radzić, gdzie zgłosić się o pomoc, gdy będą ofiarami zachowań agresywnych. Natomiast przedstawicielka włocławskiej Policji, przybliżyła uczniom zagadnienie „Niebieskiej karty”, konsekwencje prawne związane z wyrządzaniem komuś krzywdy. 

  

Wśród zgromadzonych były również osoby z Zakładu Karnego we Włocławku, które zabrały głos w tym ważnym, społecznym problemie. Więźniowie przedstawiając swoje negatywne doświadczenia, opowiadając po krótce swoją historię, wystosowali tzw. apel ku przestrodze. Tym samym dając do zrozumienia, że niejednokrotnie opanowanie, zachowanie rozsądku, jest złotym środkiem do wyjścia z danej sytuacji bez konsekwencji pozostawiających ślad nawet na całe życie.

Podczas przedsięwzięcia, w które zaangażowane zostało wiele osób, zaprezentowali się również uczniowie z Gimnazjum nr 4 i 7 we Włocławku. Pokazali oni dwa przedstawienia: „NK” oraz „Ty decydujesz”, poprzez które w obrazowy sposób zaakcentowali problematykę przemocy domowej i psychicznej.  

Na koniec spotkania, w ramach rozstrzygniętego konkursu plastycznego o tematyce zgodnej z happeningiem,  wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody.

    

Na koniec spotkania, w ramach rozstrzygniętego konkursu plastycznego o tematyce zgodnej z happeningiem,  wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody.

 

 

 

Powrót na górę strony