Wiadomości

Sukces policyjnych duetów

Data publikacji 16.07.2015

Niektórzy funkcjonariusze Wydziału
Patrolowo- Interwencyjnego, wykonując służbowe obowiązki, współpracują ze specjalnie
wyszkolonymi psami. Policyjny duet poza wykonywaniem codziennej pracy, sprawdza
swoje umiejętności, biorąc udział w ...

 Niektórzy funkcjonariusze Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego, wykonując służbowe obowiązki, współpracują ze specjalnie wyszkolonymi psami. Policyjny duet poza wykonywaniem codziennej pracy, sprawdza swoje umiejętności, biorąc udział w różnych konkursowych przedsięwzięciach.

W Bydgoszczy podczas dwudniowych wojewódzkich eliminacji do Kynologicznych Mistrzostw Polski wzięło udział dwóch włocławskich przewodników psów.  Konkurencyjność dotyczyła reprezentantów jednostek policyjnych z województwa kujawsko-pomorskiego, a dążeniem każdego uczestnika było dostanie się do Ogólnopolskiego Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji, który odbędzie się w sierpniu w Sułkowicach.

Mł. asp. Maciej Chrzanowski, będący przewodnikiem psa od 7 lat, wziął udział w zmaganiach z owczarkiem niemieckim „Iskra”, który wyspecjalizowany jest w wyszukiwaniu zapachów narkotyków.

Natomiast st. asp. Andrzej Nowakowski zaprezentował swoje umiejętności wraz z „Zabitem”- owczarkiem niemieckim, posiadającym 9-letnie doświadczenie w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych. Funkcjonariusz od 20 lat pracuje w charakterze przewodnika psa.

Zadaniem mundurowych i ich policyjnych czworonogów było wykazanie się w takich konkurencjach jak: przeszukiwanie pomieszczeń, pojazdów osobowych,  środków komunikacji miejskiej, bagaży. Ponadto psy pokonywały rozmaite terenowe przeszkody, prezentowały swoją reakcyjność na polecenia, otrzymywane przez swojego opiekuna.  Wszystkie te zadanie były dostosowane do tego pod jakim kątem dany pies jest szkolony.

Obywaj przewodnicy psów osiągnęli sukces w postaci uzyskania II miejsca. 

  

Policjanci swoje oddane służbowe psy traktują po partnersku. Specyfikę swojej pracy traktują jako tą z wyboru, pasji oraz zamiłowania. Udział w tego typu eliminacjach odbierają jako podniesienie sprawności użytkowej oraz wartości psa.  

Funkcjonariuszom gratulujemy efektywności. W związku z tym, że jest ona wynikiem długotrwałych ćwiczeń życzymy wytrwałości i determinacji w dalszej współpracy z psim kompanem. 

 

 

 

Powrót na górę strony