Rozmowy nauczycielsko-policyjne
Spotkanie dwóch grup zawodowych sprzyja wymianie doświadczeń, spostrzeżeń, związanych z określonym zagadnieniem. Korzyści, płynące z tego rodzaju inicjatyw, motywują do ich regularnego podejmowania.
W ramach współpracy nauczycielsko- policyjnej, wczoraj (12.09.2016 r.) przedstawiciele włocławskiej komendy pojechali na spotkanie do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lubaniu. Zebranie się w jednym gronie miało służyć nawiązaniu rozmowy, dotyczącej cyberprzemocy. Tak też było. Policjant wraz ze specjalistą prewencji kryminalnej omówili w jaki sposób podejmować działania, zwalczające zjawisko cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Wskazali pedagogom możliwości z jakich mogą korzystać, gdy zgłosi się do nich uczeń, doświadczający negatywnych zachowań w internecie. Nauczyciele zostali uświadomieni o zagrożeniach jakie mogą wiązać się z korzystaniem przez uczniów np. z portali społecznościowych. Poruszona została kwestia odpowiedzialności osób, które ukończyły 13 rok życia.
Podczas spotkania przywołany został również nauczyciel, który także może wystąpić w roli osoby poszkodowanej.
Korzystanie z portali społecznościowych jest popularne. Niestety nie zawsze wiąże się ono z zamieszczaniem tylko pozytywnych treści, niezakrawających o znamiona przemocy. To świadczy o tym, że rozmowy na ten temat są potrzebne, a co za tym idzie powinny odbywać się również w innych środowiskach szkolnych. Policjanci mają na celu realizację kolejnych, tematycznych spotkań.