(Nie)kinowe tematy
Rozmowy, niosące za sobą profilaktyczny przekaz, odbywają się w różnych miejscach, okolicznościach. Najistotniejszym w tym wszystkim jest to, by pożyteczny przekaz trafił do odpowiedniej grupy odbiorców.
Gimnazjaliści z włocławskiej szkoły przyszli do kina, nie tylko po to, aby standardowo obejrzeć film, ale również posłuchać treści, przekazanych przez policjantkę. Funkcjonariuszka poruszyła z uczniami temat dopalaczy. Powiedziała czym one są, jakie mają właściwości odurzające. Przy omawianiu zagadnienia skupiła uwagę na zachowaniu jakie one wywołują.
Ku przestrodze dla młodych, ciekawych życia osób, uświadamiała negatywne działanie środków zastępczych na organizm człowieka. Mundurowa uzmysłowiła, że będąc pod ich działaniem dana osoba traci kontrolę nad swoim zachowaniem, niejednokrotnie wykonuje irracjonalne czynności, zagrażające zdrowiu i życiu, nieświadomie dopuszcza się czynów karalnych. Poruszając tę kwestię, nie zabrakło także aspektu, związanego z konsekwencjami bezprawnego postępowania, będąc pod działaniem środków odurzających.
Gimnazjaliści po wysłuchaniu policjantki, zaczęli oglądać film o uzależnieniach: „Kto nigdy nie żył”. Obydwie części spotkania miały na celu zniechęcenie młodzieży do „eksperymentowania” z używkami, a jednocześnie zmotywowanie do podejmowania konstruktywnych zajęć, w sytuacji gdy doświadczają monotonii, nudy.
To jednak nie ostatnie spotkanie z tej serii. Już w najbliższy poniedziałek (17.10) czeka nas następne. Na kolejne tygodnie zaplanowane są spotkania z najmłodszymi odbiorcami. Tym razem będziemy mówić o roli zwierząt, które wykorzystywane są w policyjnej służbie.
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.92 MB)