Oszuści znów dali o sobie znać
Policjanci prowadzą ustalenia, kto dokonał oszustwa na szkodę starszego mężczyzny. Kobieta podająca się za pielęgniarkę skradła poszkodowanemu wszystkie oszczędności.
O wyjątkowej bezwzględności sprawcy można mówić w przypadku oszustwa, do którego doszło wczoraj (17.11) we Włocławku przy ul.Broniewskiego. Ofiarami oszustki padło starsze, schorowane małżeństwo. Łupem sprawczyni padły wszystkie ich oszczędności, kilkanaście tysięcy złotych.
Do zdarzenia doszło wczoraj, praktycznie w samo południe. Z policyjnych ustaleń wynika, że do jednego z mieszkań przy ul.Broniewskiego zadzwoniła nieznajoma kobieta. Podała, że jest pielęgniarką i przyszła dokonać pewnych ustaleń związku z tym, że żona mężczyzny, który otworzył jej drzwi, otrzyma jednorazowy zasiłek ZUS-u.
Nie wzbudziło to w starszym panu żadnych wątpliwości ani podejrzeń, ponieważ jego żona cierpi na bardzo poważną chorobę. Uznał więc, że takie zachowanie rzekomej pielęgniarki może być zasadne.
Po wejściu do mieszkania kobieta poinformowała o sposobie otrzymania zasiłku i rozpoczęła spisywanie potrzebnych jej informacji. W pewnym momencie poprosiła o możliwość skorzystania z łazienki, następnie weszła do pokoju schorowanej kobiety, która nie porusza się, jest osobą leżącą.
Po „wykonaniu swoich czynności” nieznajoma wyszła z mieszkania. Kiedy dosłownie kilkanaście minut później 77-latek chciał chciał skorzystać z pieniędzy, które miał odłożone okazało się, że one zniknęły. Były to pieniądze znajdujące się w szufladzie szafki w jednym z pokoi.
Najprawdopodobniej nieznajoma kobieta podająca się za pielęgniarkę dokonała tej kradzieży wykorzystując moment nieuwagi, zamieszania panującego w mieszkaniu.
Policjanci powiadomieni o przestępstwie podjęli działania, w celu ustalenia i zatrzymania sprawczyni tego oszustwa.
Kolejny raz przypominamy jednak o wyjątkowej ostrożności przy nawiązywaniu kontaktów z osobami obcymi, przy wpuszczaniu nieznajomych do swego mieszkania, o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania.
Swój apel kierujemy również do bliskich osób starszych, często samotnie zamieszkujących, aby przekazywały istotne informacje z zakresu bezpieczeństwa, aby w bezpieczny sposób zabezpieczały wartościowe przedmioty, pieniądze.