„Trzeźwy poranek” i inne działania prewencyjne na włocławskich drogach
Włocławscy policjanci przeprowadzili kolejne działania prewencyjne w ramach bezpieczeństwa na drodze pn. „Trzeźwy poranek”. Dokonali ponad 700 kontroli stanu trzeźwości i wyeliminowali z ruchu czterech kierowców, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu. W nadchodzący weekend natomiast będą dbali o bezpieczeństwo podróżnych podczas akcji „Prędkość”
Policjanci podejmują wiele działań w ramach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ukierunkowane są one na różnego rodzaju aspekty, w tym na przykład na stan trzeźwości kierowców. Dzisiaj (15.02.19) w godzinach porannych mundurowi po raz kolejny sprawdzali, czy kierujący są trzeźwi.
W ramach dzisiejszej akcji mundurowi przeprowadzili 730 badań stanu trzeźwości kierowców. Niestety okazało się, że w czterech przypadkach kierowcy prowadzili auta będąc pod wpływem alkoholu. Pierwszego ujawnili po godzinie 5 na ulicy Wienieckiej, gdzie badanie wykazało u 67-letniego kierowcy fiata, ponad 1 promil alkoholu w organizmie.
Dwóch kolejnych zatrzymań mundurowi dokonali na ulicy Płockiej około godziny 5:50. Tutaj sprawdzenie trzeźwości obu kierowców wykazało, że prowadzili oni pojazdy w stanie po użyciu alkoholu. 50-letni kierujący skodą miał prawie 0,4 promila, natomiast u 28-latka prowadzącego citroena urządzenie wykazało prawie 0,25 promila alkoholu. .
Ostatnim ujawnionym nietrzeźwym kierowcą był 68-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli na ulicy Jana Pawła II. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadził on renault mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie.
Wszystkim tym nieodpowiedzialnym kierowcom policjanci zatrzymali już prawa jazdy. Wkrótce za jazdę na „podwójnym gazie” będą się także tłumaczyć przed sądem. W zależności od stężenia alkoholu grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, bądź areszt lub grzywna.
W nadchodzący weekend należy się spodziewać kolejnych działań prewencyjnych na drogach w ramach zaplanowanej na 16-17 lutego br. akcji „Prędkość”. Podczas tych działań funkcjonariusze drogówki będą głównie egzekwować od kierujących stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, ale zwrócą również uwagę na przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.